در چین مردن صرف ندارد/هر قبر 12 هزار دلار

بسیاری از شهروندان چینی از گران شدن قبر در این كشور و رسیدن آن به مرز 12 هزار دلار ابراز نگرانی كرده و تورم در این بخش را نیز سرسام آور توصیف كرده اند.

به گزارش ستاره ها، شهروندان چینی با انتشار نظرها و دیدگاه های خود در شبكه های اجتماعی كه این روزها چشمگیرتر شده، نوشته اند كه «قبر آنقدر گران شده كه مردن هم دیگر برایشان مقرون به صرفه نیست.»
آمارها نشان می دهد كه قیمت قبر در شهرهای بزرگ چین بخصوص در شهرهای پكن و شانگهای و در نواحی شمال شرقی كشور از مناطق دیگر گرانتر است.
این موضوع موجب شده است تا مردم بجای سوزاندن اجساد و دفن جعبه های حاوی خاكستر اموات، به دنبال نواحی حاشیه ای در اطراف شهرها باشند.
روز دوشنبه هفته جاری (16 فروردین) كه برای مردم چین روزی مقدس و با عنوان روز «اموات» نامگذاری شده بسیاری از آنان در نقاط مختلف كشور برای گرامیداشت روح از دست رفتگان به قبرستان ها رفتند، اما بسیاری از آنان می گویند كه اگرچه در شهرهای بزرگی به دنیا آمده اند اما به دلیل گران شدن قیمت قبر احتمالا در روستاها و مناطق حاشیه شهری دفن خواهند شد.
بسیاری از قبرستان های اطراف شهرهای بزرگ این كشور اكنون در انتظار مشتریانی هستند كه برای دفن خویشاوندانشان به آنجا مراجعه كنند.
اگرچه بسیاری از مردم بعضا خاكستر مردگان را به دریا هم می ریزند اما هنوز بیش از نیمی از مردم چین امیدوارند به شكل سنت های قدیمی سوزانده و در خاك دفن شوند.
در شرایطی كه بهای قبر در شهرهای بزرگ بالا رفته است قیمت آن در نواحی حاشیه هم چندان ارزان نیست و قیمت قبر در قبرستان هایی كه در 30 كیلومتری پكن قرار دارد بعضا به حدود یك هزار و 400 دلار می رسد.
این در شرایطی است كه بر اساس گزارش روزنامه «چاینا دیلی» چین بهای قبرهای دو طبقه در داخل شهرهای پكن و همچنین شانگهای بین 4500 تا 6 هزار دلار متغیر است.
گروه بین المللی «فوشو یوان» چین بر این باور است كه قیمت های واقعی از این بیشتر است و در شهرهای پكن و شانگهای قیمت یك قبر بیش از 12 هزار دلار است و گاه از بهای متراژ خانه ها نیز بیشتر است.
این گروه می افزاید كه شهروندان پایتخت چین برای خدمات كفن و دفن مردگان خود كمی بیش از 10 هزار دلار باید بپردازند.
دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.